Wykłady prof. P. Kopacka - prekursora mechatroniki

Zapraszamy na wykłady prowadzone przez univ. prof. dr. dr.h.c.mult. em. Petera Kopacka z Technicznego Uniwersytetu Wiedeńskiego.

Wykłady odbędą się w dniach 6 i 7 października 2011 w auli Copernicanum w godz. 12.00 – 12.45. Tematyka wykładów obejmuje zagadnienia rozwoju systemów mechatronicznych we współczesnej Europie. Zapraszamy studentów mechatroniki i wszystkich zainteresowanych.

Univ. Prof. Dr. Dr.h.c.mult. em. Peter Kopacek jest od 1985 roku profesorem na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki w Technicznym Uniwersytecie Wiedeńskim. Przez wiele lat kierował Instytutem Robotyki i Mechatroniki, prowadził szereg prac naukowo-badawczych w zakresie  automatyzacji procesów i produkcji, inżynierii systemów zarządzania i inżynierii produkcji. Był również prezesem Austrian Society for "Systems Engineering and Automation" (SAT). Od 1985 był sekretarzem generalnym The International Federation of Automatic Control.

W latach 1988-95 pełnił funkcję opiekuna naukowego Akademii Nauki Dolna Austria, jest wielokrotnym doktorem honoris causa oraz członkiem korespondentem Saksońskiej Akademii Nauk, członkiem AKATECH (Konvent für Technikwissenschaften der Union der Deutschen Akademien der Wissenschaftene.V.), współzałożycielem i członkiem honorowym IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers), koordynatorem krajowym IFR (International Federation of Robotics), koordynatorem krajowym IARP (International Advanced Robotics Programme), austriackim przedstawicielem w JCF, członkiem korespondentem Saxonian Academy of Sciences.

Jest autorem 6 książek i ponad 250 artykułów naukowo-technicznych.

Jest uważany w Europie za prekursora MECHATRONIKI.

Zainteresowania naukowe:

• automatyzacja procesów i produkcji (Robotyka),
  • inżynieria Systemów Zarządzania i Inżynieria produkcji.