Spotkanie z R. Sikorskim

Instytut Nauk Politycznych UKW zaprasza na spotkanie otwarte inaugurujące rok akademicki 2011/2012 na kierunkach Politologia i Bezpieczeństwo Narodowe z Ministrem Spraw Zagranicznych Radosławem Sikorskim.

Spotkanie odbędzie się 3 października 2011 o godz. 13.00 w Auli Atrium UKW przy ul. Chodkiewicza 30.

Bezpieczeństwo narodowe to kierunek, który Uniwersytet Kazimierza Wielkiego uruchamia w roku akademickim 2011/2012. Jest  to jeden z nowych kierunków w szkolnictwie wyższym. Jego studenci zapoznają się z  problematyką bezpieczeństwa w sferze antyterrorystycznej i militarnej, uwarunkowań politycznych i ekonomicznych procesów zachodzących na świecie oraz zagrożeń ekologicznych. Głównym celem studiów jest przygotowanie studentów do pracy w zakresie zarządzania kryzysowego, które obejmuje zagadnienia zapobiegania (prewencji), zwalczania i likwidacji skutków najróżniejszych kryzysów, które dotknąć mogą państwo i społeczeństwo. Absolwenci kierunku  Bezpieczeństwo narodowe będą przygotowani do pracy w administracji  rządowej i samorządowej, jak również w jednostkach gospodarczych, które mają obowiązek zatrudniać specjalistów ds. obronnych. Studia Bezpieczeństwo narodowe uruchomione zostaną w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, a prowadził je będzie Instytut Nauk Politycznych UKW.

Po spotkaniu ze studentami zapraszamy na otwarcie wystawy w Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego, w której będzie uczestniczył szef MSZ.  Otwarcie wystawy: Upominki w świecie dyplomacji. odbędzie się 3 października 2011 r. (poniedziałek) o godz. 14.45 w Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy przy ul. Berwińskiego 4.

Na wystawie eksponowane będą upominki wręczone Ministrowi Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej podczas spotkań i wizyt oficjalnych. Pamiątki zostały przekazane przez Radosława Sikorskiego w darze dla Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.