Studentko! Obroń się sama! - ostatnie wejściówki!

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym seminarium Obroń się sama! studentki UKW oraz studentki z innych uczelni! Rozdajemy bezpłatne wejściówki na imprezę, zostały ostatnie do odebrania, spieszcie się!

Już 23 października (niedziela) dowiesz się, że samoobrona kobiet nie wymaga ani siły, ani kondycji, ani... testosteronu! Wymaga wiedzy i świadomości. Możesz je zdobyć na naszym seminarium, przygotowanym we współpracy z Policją.

Teoria, praktyka, a przy okazji do wygrania dziesiątki atrakcyjnych nagród.

W seminarium mogą uczestniczyć wyłącznie studentki.

Wstęp tylko na podstawie wejściówki. Odbiór wejściówek w Dziale Promocji UKW, ul. J. K. Chodkiewicza 30, skrzydło B, p. 61, parter. (decyduje kolejność zgłoszeń)

Na zajęcia trzeba przynieść wygodny strój i obuwie, po części teoretycznej będzie również część praktyczna!

Trenerzy:

Robert Moskwa - aktor , absolwent Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, znany z serialu „M jak miłość", od siedemnastego roku życia trenuje karate, medalista Mistrzostw Europy w konkurencji En-bu, 1. Dan w Karate Fudokan, 1. Dan w karate JSKA

Maciej Grubski  - 30 lat treningu, siedmiokrotny Mistrza Świata w karate, ponad 100 stawał na podiach międzynarodowych imprez: Mistrzostw Świata, Europy, Polski, Pucharów Świata i Europy, 6.Dan w  Karate Fudokan, 6. Dan w karate JSKA, 4 Dan w karate ITKF, 1. Dan w Combat Jiu jitsu

Oto co o idei seminarium piszą organizatorzy na stronie seminarium: www.obronsiesama.pl

W życiu każdej kobiety zdarzają się sytuacje gdy zostaje narażona na niebezpieczeństwo. Samotnie podróżując, wracając do domu, jadąc samochodem zwłaszcza o zmierzchu lub w nocy może napotkać na swojej drodze napastnika o złych zamiarach. On jest zawsze większy i silniejszy, ale my mamy klucze, torebki, komórki, szpilki. Jeśli wiesz jak ich używać i potrafisz wykorzystać element zaskoczenia - możesz się obronić!

Nie jest naszym celem wytwarzanie w uczestniczkach poczucia fałszywego bezpieczeństwa. Nie twierdzimy, że w  ciągu jednego dnia będziemy je w stanie nauczyć jak się bić. Nawet nie będziemy próbować tego uczyć. My uczymy jak bijatyki unikać.

Chcemy pokazać, że kobiety w sytuacji bezpośredniego zagrożenia nie są takie bezbronne jak mogłoby się wydawać. Działając sposobem, a nie siłą mogą się obronić przed zazwyczaj silniejszym napastnikiem.
Pamiętajmy, że kobieta w kontakcie z napastnikiem nie jest na straconej pozycji! OSS! to cykl kursów dla wszystkich kobiet chcących zwiększyć swoją pewność siebie i bezpieczeństwo w nieprzewidzianych sytuacjach.

W czasie jego trwania możemy jedynie uświadomić kobietom kilka ważnych z punktu widzenia ich bezpieczeństwa spraw, które mogą się okazać w pewnych sytuacjach wiedzą nie do przecenienia.

Wszystkie Panie, biorąc czynny udział w kursie, zdobywają praktyczne umiejętności obrony przed atakiem silniejszego napastnika. Kurs polega na przyswojeniu podstawowych trików oraz chwytów, które jest w stanie wykonać każda kobieta.

My zaś pokazujemy, że w sytuacji zagrożenia można zareagować w sposób prosty, skuteczny, a przede wszystkim bezpieczny dla swojego ciała. Z pewnością po zakończeniu zajęć wszystkie Panie są bardziej świadome czyhających na nie niebezpieczeństw i możliwości radzenia sobie z nimi.

Ramowy program seminarium:

10.30 – 11.15 rejestracja uczestniczek,
11.15 – 12.00 multimedialna część teoretyczna. Robert Moskwa: Psychologiczne i historyczne aspekty samoobrony kobiet, stereotypy, elementy strategii i taktyki,

12.30 – 14.00 część praktyczna,

14.00 – 14.30 przerwa,

14.30 – 16.00 część praktyczna,

16.00 – 16.30 zakończenie, rozdanie certyfikatów uczestnictwa.