Inauguracja roku akademickiego 2011/2012

Uroczystość odbyła się 10 października 2011 r. o godz. 12.00 w Filharmonii Pomorskiej przy ul. A. Szwalbego 6 w Bydgoszczy.

Program inauguracji

• Hymn państwowy
  • Otwarcie uroczystości i wystąpienie JM Rektora prof. dr. hab. inż. Józefa Kubika
  • Gaude Mater Polonia
  • Wystąpienia okolicznościowe
  • Immatrykulacja studentów
  • Wykład inauguracyjny prof. dr. hab. Adama Bezwińskiego "W świecie wartości Fiodora Dostojewskiego"
  • Wystąpienie Przewodniczącego Samorządu Studenckiego Michałaja Ratajczaka
  • Wręczenie odznaczeń i wyróżnień
  • Wręczenie nagród i wyróżnień dla najlepszych absolwentów oraz wyróżniających się studentów
  • Gaudeamus Igitur
  • Koncert Orkiestry Wojskowej z Bydgoszczy
  • Spotkanie okolicznościowe – Copernicanum (piknik uniwersytecki)

Najważniejszym momentem było uroczyste ślubowanie złożone przez studentów I roku. Docenieni zostali także najlepsi studenci, absolwenci oraz sportowcy naszego Uniwersytetu.

Najlepszym absolwentem został Bartosz Zwierzchowski –  filologia, specjalność germańska 5-letnie studia magisterskie, otrzymał Medal UKW Scientia potestas est  (Nauka jest potęgą).

Najlepszym studentem w roku akademickim 2010/2011 został Patryk Czortek – student I roku kierunku biologia II stopnia.

Studenci UKW zdobywają również laury podczas najważniejszych imprez sportowych, podczas inauguracji wyróżniono tych najlepszych, którzy osiągnęli najbardziej spektakularne sukcesy:

• Paweł Wojciechowski - Mistrz Świata 2011 - skok o tyczce
  • Piotr Siemianowski - Mistrz Świata 2011 - K1
  • Karolina Gniadek - srebrny medal na Mistrzostwach Europy w czwórce wioślarskiej
  • Marika Popowicz - dwukrotna Mistrzyni Polski w sprincie
  • Dariusz Kuć - uczestnik Mistrzostw Świata 2011 - 100 m i 200 m oraz sztafeta 4x100 m
  • Rafał Woźniak – sternik i Kapitan ósemki Wioślarskiej
  • Miłosław Kędzierski – akademicki Mistrz Świata w wioślarstwie w 4 bez sternika.