Plebiscyt MediaTory! studenci UKW głosujcie!

Studenci Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego kolejny raz wzięli udział w plebiscycie MediaTory. Przyszli dziennikarze nagrodzili tych ludzi mediów, którzy kierują medialną lokomotywę na najwłaściwsze - z punktu widzenia przyszłego redaktora – tory. Wygranych poznamy już 3 grudnia podczas uroczystej gali w Krakowie.

Studenckie Nagrody Dziennikarskie – MediaTory to plebiscyt, w którym studenci dziennikarstwa z publicznych uczelni doceniają swoje autorytety. Nagrody mają na celu pokazanie, jak ważne dla osób dopiero wkraczających do medialnego świata są rzetelność, profesjonalizm i najwyższe standardy.

Pomysł organizacji MediaTorów powstał w Kole Naukowym Studentów Dziennikarstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego w 2006 roku. Do dzisiaj żacy z Krakowa odpowiadają za przygotowanie imprezy: pozyskują sponsorów, partnerów oraz patronów medialnych, opracowują ankiety do głosowania, przygotowują i przeprowadzają akcje promocyjne Plebiscytu oraz Gali Finałowej, a także organizują uroczystość. W przeprowadzeniu głosowania pomagają im koordynatorzy z dwunastu uczelni partnerskich, m. in. Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego (Sandra Walecka), Uniwersytetu Szczecińskiego (Michał Scheibe) i Uniwersytetu Wrocławskiego (Justyna Pawlak).

W tegorocznej edycji plebiscytu zainteresowaniem cieszy się konkurs, w którym rywalizują uczelnie z całego kraju. Aby wziąć w nim udział, wystarczy wejść na http://facebook.pl/MediaTory i kliknąć Lubię to. Wyróżnienie otrzyma uczelnia, której największa ilość student zaangażuje się w akcję. Konkurs trwa do 23 października. Do dzieła, studenci UKW!