Konkurs Prorektora ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą UKW

Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą UKW, prof. dr hab. Janusz Ostoja-Zagórski ogłasza konkurs dla pracowników naukowych w roku akademickim 2011/12 na opracowanie projektu międzynarodowego realizowanego w ramach umowy międzyuczelnianej, listu intencyjnego lub umowy konsorcjum projektowego.

Projekt wymaga uzgodnienia z uczelnią partnerską/konsorcjum projektowym następujących zagadnień:

• czas trwania projektu,
  • charakter współpracy,
  • tematyka,
  • przewidywane rezultaty,
  • harmonogram działań,
  • kosztorys.

Zakres działań:

• opracowanie wniosku do projektu międzynarodowego (m.in. 7 Program Ramowy, Leonardo da Vinci, program CEEPUS, kurs intensywny w ramach LLP, Erasmus Mundus itp.),
  • organizacja wspólnego seminarium/warsztatów/konferencji,
  • wydanie wspólnej publikacji/opracowania/broszury,
  • inne formy współpracy międzynarodowej.

Dofinansowanie ze strony Prorektora może wynieść do 5 tys. PLN. Projekt wymaga akceptacji merytorycznej dyrektora instytutu/kierownika katedry oraz dziekana właściwego wydziału.

Harmonogram działań:

• 8 listopada 2011 – termin przygotowania zgłoszeń,
  • 10 listopada 2011 – termin rozstrzygnięcia konkursu,
  • 30 września 2012 – ostateczny termin rozliczenia finansowego i merytorycznego.

Kontakt: Aniela Bekier Jasińska, kierownik Biura Współpracy Międzynarodowej UKW,
aniela@ukw.edu.pl