Cała Bydgoszcz kibicowała AZS UKW Bydgoszcz

W czasie minionego weekendu bydgoszczanie kibicowali naszym - Naszym, czyli AZS UKW Bydgoszcz

W Centrum Handlowym Auchan sekcje i zawodnicy AZS UKW pokazywali to, co potrafią najlepiej – swoje umiejętności sportowe. Na naszym stanowisku można było zobaczyć  sekcję piłki ręcznej. Zawodnicy uczyli specjalnych technik rzutu piłką.
Sekcja wioślarska
– silna, zgrana i w garniturach z logo AZS i Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego – zaprezentowała swoje osiągnięcia. A jest co w tym przypadku pokazywać. W końcu jest co pokazywać. Mamy przecież na UKW mistrza świata. Niejednego zresztą. Ergometry, przez dwa dnia „Kibicowania naszym”, były do dyspozycji wszystkich, którzy chcieli przekonać się czy wiosłowanie jest łatwe.
Sekcja tenisa ziemnego
przyćmiła wszystkich gracją. Zawody tenisowe rozgrywaliśmy zarówno w sobotę , jak i w niedzielę. Oczywiście grali odwiedzający Auchan.

Judo i Tekwondo – tu chętnych do spróbowania swoich sił również , jak zwykle, było bardzo wielu. No, ale też nie ma się co dziwić – zawodnicy AZS UKW są rewelacyjni. Pokazali takie sztuczki, że każdy był pod wrażeniem, a tłum oglądających nie chciał wypuścić „naszych” z maty. Wiele sekcji, wielu zawodników, mnóstwo sprzętu sportowego i cała „sterta” medali, to wszystko pokazaliśmy w miniony weekend. A gdyby ktoś chciała się zapisać do którejś z sekcji AZS UKW to w każdej chwili zostanie przyjęty. Przecież jesteśmy po to, żeby można było z nami realizować sportowe marzenia. Natomiast ci, którzy się zdecydują na studia na UKW, mają szansę na medale Mistrzostw Europy, Mistrzostw Świata i złoto Olimpijskie. Dlaczego tak wysoko?  Co którzy na UKW studiują i trenują z nami, takie właśnie medale  zdobywają. Piotrek Siemianowski – złoty medalista Mistrzostw Świata w Kajakarstwie, Paweł Wojciechowski – złoty medalista Mistrzostw Świata w skoku o tyczce, Marika Popowicz –medalistka mistrzostw kraju młodzików, juniorów, seniorów. A to tylko ostatnie medale zdobyte przez studentów Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.  W sumie jest ich tyle, że nie wystarczyłoby Internetu.