Jedyny koncert w Bydgoszczy

24 listopada (czwartek) w Auli Copernicanum o godzinie 19:30 wystąpi Francuska Orkiestra Wojskowa 6 Pułku z Angers. Niekonwencjonalna pięcioosobowa grupa wojskowa zagra w rytmie jazz, funk, standard oraz Big Band.

Zapraszamy po odbiór wejściówek do Działu Promocji UKW
ul. J.K. Chodkiewicza 30, bud. B, pok. 61

Muzycy zapraszają studentów i wszystkich pracowników UKW do wysłuchania, a jeśli będzie taka wola i do tańczenia w rytmach francuskiej muzyki współczesnej i tradycyjnej. Artyści przyjadą specjalnie na zaproszenia francuskich wojsk NATO stacjonujących w Bydgoszczy i centrum kultury francuskiej Alliance Française przy UKW.

Orkiestra liczyła kiedyś ponad sto osób, gdy wojska francuskie walczyły na Madagaskarze i w Chinach. Na naszą Uczelnię przyjadą w sześcioosobowym składzie, pełnym ochoty do grania i zabawy z licznymi i ciekawymi instrumentami muzycznymi.
Oprócz instrumentów, prosimy zwrócić uwagę na ich stroje, a są to stroje historyczne, w których zawsze występują:

• czarna tunika ozdobiona czerwonymi epoletami i złotymi guzikami
  • czarne spodnie z czerwonymi lampasami
  • czarne obramowanie czaka zwieńczone dwoma czerwonymi pomponami
  • pokrowiec paska z czarnej skóry