Belfer roku - ostatni dzień

Gazeta Pomorska organizuje plebiscyt na Belfra Roku, aż 3 pracowników UKW znalazło się w rankingu w kategorii nauczyciel akademicki. Kandydaci zostali zgłoszeni przez czytelników. By zagłosować na belfra roku wystarczy wysłać esemesa (koszt tylko 62 gr z VAT). Głosujcie, głosujcie, belfrem roku może zostać nasz wykładowca, a Wy możecie wygrać laptopa!

 

Głosować można do 19 grudnia 2011 do godz. 23:59

 

W plebiscycie zostaną nagrodzeni kandydaci ze wszystkich kategorii, nagroda jest też przeznaczona dla głosujących! Po zakończeniu głosowania jeden z głosujących może wylosować nagrodę - notebook.

 

By zagłosować na wybranego kandydata, wystarczy wysłać SMS na numer 7055.

Ranking: nauczyciel akademicki

  • Przemysław Grzybowski, UKW Bydgoszcz

SMS na numer 7055 o treści belfer5.5

  • Adam Sudoł, UKW Bydgoszcz

SMS na numer 7055 o treści belfer5.12

  • Grzegorz Kaczmarek, UKW Bydgoszcz

SMS na numer 7055 o treści belfer5.7

 

Sylwetki kandydatów:

Przemysław Grzybowski (Instytut Pedagogiki)

To osoba, której nie trzeba szczególnie przedstawiać, opiekun Akademickiego Centrum Wolontariatu Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, koordynator „Międzyszkolnika” Forum Młodych Pedagogów przy Komitecie Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk, kierownik grupy wolontariuszy Stowarzyszenia „Dar Pomocy” przy Oddziale Chirurgii Dziecięcej Szpitala Wojewódzkiego im. J. Biziela w Bydgoszczy, wolontariusz Fundacji Dr Clown. Interesuje się się językiem międzynarodowym ESPERANTO, prowadzi kursy dla początkujących metodą bezpośrednią (bez tłumaczeń i podręczników). W wolnych chwilach pisze książki, podróżuje jako nauczyciel i prelegent do Francji, Brazylii, Wietnamu... Bywa dziennikarzem Polskiego Radia, przygotowując audycje o historii kultury, recenzje, kalendaria, czasem publicystykę.

 

Adam Sudoł (Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych)

Długoletni nauczyciel i dyrektor szkół toruńskich. Historyk, politolog, prezes Bydgoskiego Towarzystwa Naukowego (1998-2001) i Towarzystwa Polsko-Włoskiego (2002-2003), wiceprezes Fundacji Polsko-Amerykańskiej, członek Rady Naukowej Światowej Rady Badań nad Polonią, członek Polskiego Towarzystwa Historycznego i Kapituły Nagrody za wybitne osiągnięcia polonijne. Współorganizator międzynarodowych konferencji naukowych i spotkań przedstawicieli emigracji z całego świata. Jest inicjatorem utworzenia i dyrektorem jedynego w kraju i – jak się później okazało – także na świecie, Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego przy UKW. W 2008 r. powołano w ramach Muzeum Ośrodek Badań i Dokumentacji Polskiej Służby Konsularnej oraz Stowarzyszenie „Pro Diplomatio”.

 

Grzegorz Kaczmarek (Instytut Nauk Politycznych)

Socjolog, jego zainteresowania naukowe to: społeczeństwo obywatelskie, samorząd i wspólnoty lokalne, socjologia społeczności lokalnych, aktywizacja społeczności, style życia i zróżnicowanie społeczne. Obrońca ulicy Cieszkowskiego w Bydgoszczy.