Nagrody Marszałka dla UKW

5 grudnia 2011 podczas gali ogłoszono laureatów jedenastej edycji Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Cieszy nas, że Marszałek docenił kadrę naukową z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Nagrodę za osiągnięcia w nauce otrzymał zespół naszych pracowników w składzie: dr hab. Jan Grajewski, prof. nadzw., dr Magdalena Twarużek, mgr Anna Błajet-Kosicka  i mgr Robert Kosicki. Wyróżniono ich za badania nad wpływem mikotoksyn i grzybów pleśniowych na organizm człowieka i zwierząt. Zespół przeprowadził w ostatnich 10 latach wiele projektów badawczych nad patogennym działaniem pleśni i mikotoksyn. Jego członkowie są autorami wielu opracowań naukowych, organizatorami i uczestnikami licznych konferencji z udziałem naukowców z uczelni krajowych i zagranicznych.