Stypendia

Stypendia "Krok w przyszłość" dla doktorantów

6 grudnia 2011 ogłoszona została lista doktorantów, którzy w roku akademickim 2011/2012 otrzymują wsparcie finansowe rozdysponowane przez Urząd Marszałkowski w ramach czwartej edycji programu stypendialnego „Krok w przyszłość”. Wśród laureatów znalazło się 4 pracowników UKW: Anna Błajet-Kosicka, Krzysztof Moraczewski, Kazimierz Paprocki, Magdalena Stepczyńska. Uroczyste wręczenie umów stypendialnych z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego odbyło się w toruńskim Dworze Artusa.

Stypendia otrzymują młodzi naukowcy, którzy przygotowują dysertacje doktorskie dotyczące spraw istotnych dla rozwoju innowacyjności. Dodatkowym warunkiem było nawiązanie współpracy ze sferą przedsiębiorczości, dzięki czemu wyniki badań zostaną wykorzystane w praktyce biznesowej. Jednym z wymogów było też osiąganie znacznych postępów w pracy naukowej oraz przedłożenie harmonogramu pracy naukowej na najbliższy rok akademicki, z którego wykonania stypendyści będą rozliczani. O wsparcie mogli się ubiegać doktoranci studiujący w naszym regionie lub poza nim (jeśli na stałe mieszkają w Kujawsko-Pomorskiem), a także inne osoby które rozpoczęły przewód doktorski.

W roku akademickim 2011/2012 stypendia otrzymało trzydzieści sześć osób. Wysokość miesięcznego wsparcia wynosi 5 tysięcy złotych. Stypendia wypłacamy w 12 miesięcznych ratach, uwarunkowanych wykazaniem przez stypendystę postępów w pracy nad doktoratem.

Projekt ,,Krok w przyszłość – stypendia dla doktorantów” jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w partnerstwie z uczelniami wyższymi z naszego regionu: Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy. Realizację czwartej edycji zaplanowano na dwa lata (do 2013 roku). Kwota przeznaczona do rozdysponowania to 4,3 miliona złotych.

Stypendyści z UKW:

• Anna Karolina Błajet-Kosicka, temat pracy doktorskiej: Zastosowanie techniki LC-MS/MS w oznaczaniu wybranych mikotoksyn fuzaryjnych, Politechnika Gdańska;
  • Krzysztof Mariusz Moraczewski, temat pracy doktorskiej: Nowy kompozyt polimerowy przeznaczony do metalizowania autokatalitycznego, Politechnika Śląska;
  • Kazimierz Paprocki, temat pracy doktorskiej: Właściwości optyczne i elektryczne warstw diamentowych i nanodiamentowych w zależności od wybranych parametrów procesu HF CVD, Politechnika Łódzka;
  • Magdalena Maria Stepczyńska, temat pracy doktorskiej: Wpływ wyładowań koronowych na właściwości warstwy wierzchniej polilaktydu, Politechnika Poznańska.