Włącz się w Festiwal Nauki

Zapraszamy firmy, instytucje oraz osoby indywidualne do aktywnego włączenia się w organizację Bydgoskiego Festiwalu Nauki poprzez zgłaszanie swoich propozycji imprez. Na zgłoszenia czekamy do 10 lutego br.

Bydgoski Festiwal Nauki to największa tego typu impreza w naszym mieście. Tegoroczna, trzecia już, edycja odbędzie się w dniach 23-26 maja. Wydarzenie odbywa się pod hasłem „Złap bakcyla nauki” i co najważniejsze skierowane jest do wszystkich, niezależnie od wieku i zainteresowań.

Podobnie jak w latach ubiegłych w ramach festiwalu odbędzie się także dzień tematyczny. Tym razem dzień (25 maja) poświęcony będzie programowi Erasmus, który w tym roku obchodzi swój jubileusz 25-lecia. Jest to program dla uczelni, ich studentów i pracowników. Wspiera międzynarodową współpracę szkół wyższych, umożliwia wyjazdy studentów za granicę na część studiów i praktykę, promuje mobilność pracowników uczelni, stwarza liczne możliwości udziału w projektach wraz z partnerami zagranicznymi. Nazwa Erasmus pochodzi od imienia holenderskiego filozofa i teologa, jednego z czołowych humanistów odrodzenia – Erazma z Rotterdamu (1466-1536), który podobnie jak inni wybitni ludzie renesansu kształcił się w wielu europejskich uczelniach.

Zapraszamy do zgłaszania pomysłów na festiwalowe imprezy, warsztaty, wykłady, koncerty

Jest to także świetna okazja do zaprezentowania firmy, instytucji, organizacji, poprzez partnerskie wsparcie festiwalu. Bydgoski Festiwal Nauki jest największym tego typu wydarzeniem w Bydgoszczy. W ubiegłym roku w 500 imprezach uczestniczyło ponad 14 tysięcy mieszkańców miasta i regionu.

Wszyscy, którzy chcą zaprezentować się na festiwalu powinni do 10 lutego odwiedzić naszą stronę i zgłosić swoje propozycje

Podziel się swoimi zainteresowaniami, przekaż swoje umiejętności, pokaż światu swoje hobby. Zapraszamy na www.festiwalnauki.bydgoszcz.pl

Kontakt z Biurem Organizacyjnym Festiwalu
ul. Chodkiewicza 30, 85-064 Bydgoszcz