Logoriada - I am Sam

Już 11 stycznia zapraszamy na kolejny pokaz filmu w ramach naszego projektu Logoriada. Tym razem zaplanowaliśmy projekcję filmy „I AM Sam”.

Logoriada jest projektem istniejącym od początku działania Fundacji Akademickie Centrum Pomocy Logopedycznej. To cykliczne spotkania, w ramach których emitowane są specjalnie dobrane filmy. Poruszają problemy bliskie logopedom, pedagogom i psychologom. Inicjatywa stworzona została głównie z myślą o studentach Wydziału Pedagogiki i Psychologii, ale pozostaje otwarta na każdą osobę, która jest zainteresowana tematyką zaburzeń mowy i rozwoju. Logoriada  umożliwia ujrzenie w nowej perspektywie działań podejmowanych w codziennej praktyce, dostarcza niezwykłych wzruszeń i stwarza okazję do refleksji nad swoją pracą. Daje możliwość  poszerzenia i zweryfikowania wiedzy w ciekawy oraz przyjemny sposób. Ponadto jest okazją do spotkania osób, które łączą wspólne zainteresowania.

Zachęcamy do uczestnictwa i gwarantujemy miłe spędzenie popołudnia, bo jak mawiał Alfred Hitchcock: „Film to życie, z którego wymazano plamy nudy”.

Kolejna Logoriada odbędzie się 11 stycznia 2012 r. (środa) o godzinie 17.00 w sali 128 (Pawilon, ul. Chodkiewicza 30).

Wyświetlimy film „I Am Sam”. "To wzruszająca opowieść o opóźnionym w rozwoju Samie, który musi stoczyć długą i prawdopodobnie bolesną walkę o odzyskanie praw rodzicielskich. Chce zaopiekować się swoją córką, którą odebrali mu urzędnicy z opieki społecznej. U boku Sama staje Rita, adwokat, która sama jest matką. Dzięki niezwykłemu klientowi i z pozoru zwykłej sprawie, Rita nauczy się czegoś ważnego o życiu i przede wszystkim o rodzicielstwie."

Wstęp: 2 zł (opłata przeznaczona na uzyskanie praw do publicznej projekcji filmu oraz kosztów związanych z wypożyczeniem filmu). Serdecznie zapraszamy.

Fundacja Akademickie Centrum Pomocy Logopedycznej i Zakład Pedagogiki Specjalnej UKW
Więcej o Nas i naszych projektach na stronie - www.acpl.pl