Tłumy na drzwiach otwartych UKW

1300 licealistów i gimnazjalistów odwiedziło Uniwersytet Kazimierza Wielkiego 19 stycznia.  W przygotowaniu warsztatów i pokazów wzięło udział 160 wykładowców i studentów.
19 stycznia, na Drzwiach Otwartych  UKW, pojawiły się tłumy uczniów z bydgoskich szkół. To dla nich zorganizowaliśmy blisko 130 stanowisk z warsztatami, pokazami i wykładami. Nasi goście mogli sprawdzić się w wielu dziedzinach od historii, przez matematykę czy biologię aż do informatyki, fizyki czy mechatroniki.
Specjalnie tego dnia pokazaliśmy między innymi: nowoczesne roboty, gry komputerowe tworzone przez naszych studentów, samochody rajdowe, sprzęt łącznościowy i strażacki.
Wielkim zainteresowaniem cieszyły się warsztaty dziennikarskie, a także pokazy olimpijskiego Taekwondo, karate Kyokushin, szermierki. Wielu widzów zgromadziły również pokazy tańca towarzyskiego.
Znakomitą zabawę, w postaci ogromnej gry planszowej, zorganizowali studenci filozofii, a politolodzy – w przebraniu policjantów - przyciągali uwagę nawet Rektora.
Uczniowie bydgoskich szkół mogli także porozmawiać o studiach i samym studiowaniu ze starszymi koleżankami i kolegami – studentami Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.
Relacje z Drzwi Otwartych na UKW można było obejrzeć, przeczytać i usłyszeć w lokalnych i regionalnych mediach: TVP Info „Zbliżenia”, Gazecie Pomorskiej, Expressie Bydgoskim, Gazecie Wyborczej, Radiu PiK, Radiu Eska, Radiu Złote Przeboje, Radiu Roxy FM oraz na wielu portalach internetowych. Z wielką przyjemnością odnotowaliśmy także fakt, iż Drzwiami Otwartymi zainteresował się TVN 24.
Dziękujemy wszystkim szkołom, wykładowcom i studentom zaangażowanym w pierwsze w tym roku, Drzwi Otwarte na UKW.
Dziękujemy również współorganizatorowi Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.
I do zobaczenia na kolejnej imprezie na  Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.