Obrady Uniwersyteckiej Komisji Nauki

Członkowie Uniwersyteckiej Komisji Nauki spotkali się w sobotę na naszej uczelni. Tematem obrad były m.in. kryteria oceny jednostek naukowych.
Na miejsce obrad wybrano Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego przy ul. Berwińskiego, które jest jednostką UKW. Członkowie komisji zajęli się m.in. problemem kryteriów ocen jednostek naukowych oraz wyłaniania Krajowych Naukowych Ośrodków Wiodących (KNOW) .
UKN jest ogólnopolską strukturą, której głównym celem jest zwiększenie skuteczności w pozyskiwaniu środków unijnych. W jej pracach uczestniczy prorektor ds. nauki UKW, prof. dr hab. Janusz Ostoja-Zagórski. Komisja została powołana przez Konferencje Rektorów Uniwersytetów Polskich, w której pracach udział bierze Rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.