Akademia Praw Człowieka - zgłoszenia

Zapraszamy na siódmą już edycję interdyscyplinarnej Akademii Praw Człowieka i Aktywności Obywatelskiej pt.: „POLSKA w teorii i praktyce: od oporu do S/solidarności, od transformacji do społeczeństwa obywatelskiego”.
Uczestnikami projektu będą osoby z Europy oraz USA, które chcą poszerzyć swoją wiedzę, nabyć nowe umiejętności i kontakty pomocne w działalności na rzecz praw człowieka, aby skuteczniej wdrażać w życie własne projekty/inicjatywy mające na celu „zmienianie świata”.
Po programie każdy uczestnik jest zobligowany do wdrożenia w ciągu roku swojego projektu na rzecz praw człowieka (tzw. action project). Najlepsze pomysły mają szanse otrzymać wsparcie finansowe w postaci minigrantów. Wszystkie mogą liczyć na pomoc merytoryczną oraz wsparcie instytucjonalne ze strony sieci HIA.
Wszyscy uczestnicy, którzy zrealizują swoje projekty mają możliwość dołączenia do sieci absolwentów programów Humanity in Action (tzw. senior fellows networks) i tym samym stać się częścią aktywnej międzynarodowej społeczności młodych liderów/aktywistów.
Działasz? Chcesz działać skuteczniej? Chcesz się dalej rozwijać? Aplikuj!
Zapraszamy do udziału (niezależnie od kierunku studiów):

• polskich studentów i studentów studiujących na polskich uniwersytetach na poziomie studiów licencjackich/magisterskich/podyplomowych oraz absolwentów, którzy ukończyli studia nie wcześniej niż w 2010 r.
  • ukraińskich studentów studiów licencjackich/magisterskich/podyplomowych oraz absolwentów, którzy ukończyli studia nie wcześniej niż w 2010 r.

Limit wieku: 28 lat.
Można aplikować do dwóch programów (oba prowadzone w jęz. angielskim):
Program w Warszawie
25.06 – 22.07.2012 – seria zajęć i seminariów oraz warsztaty nt. tworzenia kampanii społecznych.
Program w Berlinie
01.06 – 01.07.2012 - seria zajęć i seminariów oraz warsztaty nt. tworzenia edukacyjnych gier symulacyjnych.
Uczestnicy wszystkich pięciu programów Humanity in Action (Dania, Francja, Holandia, Niemcy oraz Polska), czyli ponad 100 młodych aktywistów weźmie również udział w trzeciej międzynarodowej konferencji Humanity in Action, która odbędzie się 28.06-01.07.2012 w Sarajewie.
Udział we wszystkich programach Humanity in Action jest bezpłatny.
Termin składania aplikacji upływa 15.03.2012 o godz. 9.00 (CET).
Aplikacje oraz bardziej szczegółowe informacje są dostępne na stronie: www.humanityinaction.org/apply