Środkowy i Południowy Wietnam

8 lutego 2012 zapraszamy na spotkanie "Środkowy i Południowy Wietnam", bedzie ilustrowane zdjęciami i filmami Lecha Olszewskiego z czterotygodniowego wędrowania po Wietnamie.

Klub Miłośników Australii i Oceanii w Bydgoszczy zaprasza swoich członków i sympatyków na spotkanie klubowe. W programie w cyklu "Nie tylko Antypody" zaprezentujemy - "Środkowy i Południowy Wietnam".
Na spotkanie zapraszamy w środę 8 lutego o godz. 18.30 do klubokawiarni Szkoły Języka Angielskiego "International House" w Bydgoszczy przy ul. Piotrowskiego 6.

Wstęp wolny - zapraszamy!
Tym razem odwiedzimy trzy miejsca zaliczone do Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Będzie to spacer po otoczonej murami i fosami zabytkowej siedzibie cesarskiej w  dawnej stolicy Hue oraz  urokliwymi uliczkami dawnego miasta portowego w Hoi An. W promieniach  wschodzącego słońca będziemy podziwiać ruiny zespołów świątyń starego królestwa Czamów w My Son.
Podczas przechodzenia przez, wykopane w Strefie Zdemilitaryzowanej przez Wietnamczyków podczas ostatniej wojny podziemne tunele, weźmiemy udział w krótkiej lekcji najnowszej historii Wietnamu.
W Nha Trang zażyjemy kąpieli w Morzu Południowo-Chińskim a w drodze  do największego miasta regionu Ho Chi Minh (dawny Sajgon), w górskim uzdrowisku Da Lat , którego pierwsi mieszkańcy nazwali „Małym Paryżem”,  zobaczymy m.in. Dolinę Miłości.

Więcej na stronie