Paweł Wojciechowski powalczy o zwycięstwo w Pedros Cup

Zapraszamy dziś, w środę do hali „Łuczniczka” na lekkoatletyczny mityng Pedros Cup. O zwycięstwo w konkursie skoku o tyczce powalczy nasz student, Paweł Wojciechowski.

Paweł Wojciechowski, który w zeszłym roku wywalczył tytuł mistrza świata w koreańskim Daegu, wraca do rywalizacji po kontuzji. W grudniu, podczas treningu, doznał złamania kości jarzmowej, ale jest już gotowy do walki o najwyższe cele.

- Chciałbym skoczyć wysoko, to jest pewne. Powrót po kontuzji zawsze jest ciężki, bo brakuje mi startów z zawodnikami skaczącymi na wysokim poziomie. W środę zadowoliłby mnie wynik na poziomie 5,60 m - powiedział Paweł Wojciechowski na poniedziałkowej konferencji prasowej. -Ten start jest wyjątkowy, bo przed własną publicznością, w swoim mieście. Chciałbym jakoś się odwdzięczyć i podziękować tym, którzy byli ze mną w trudnych chwilach - dodał zawodnik bydgoskiego Zawiszy.

Oprócz tyczkarzy, w środę w „Łuczniczce” zaprezentują się najlepsze tyczkarki, a wśród nich – aktualna rekordzistka świata, Jelena Isinbajewa. Do rywalizacji przystąpią również kulomioci, na czele z naszym mistrzem olimpijskim, Tomaszem Majewskim. Początek sportowych emocji o godzinie 17, bilety ciągle można nabywać w kasach „Luczniczki”.