Polsko-francuski doktorat obroniony!

Paweł Safinowski obronił pierwszy w historii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego podwójny doktorat. Praca omawia ultradźwiękową diagnostykę mechanicznej i strukturalnej degradacji betonu.

Doktorat jest wynikiem umowy o współpracy między naszym Uniwersytetem a Ecole Centrale de Lille (ECL). Praca doktorska słuchacza Środowiskowych Studiów Doktoranckich Pawła Safinowskiego wchodzi w zakres nauk technicznych, dyscypliny elektronika. W części powstała w Polsce, w części u naszego francuskiego partnera, a napisana została w języku polskim i angielskim. Doktorant bronił swojej pracy na dwóch uczelniach. Obrona dla ECL odbyła się w listopadzie, obrona dla UKW – 10 lutego 2012 w Warszawie w Instytucie Podstawowych Problemów Techniki Polskiej Akademii Nauk, z którym UKW wspólnie prowadzi Środowiskowe Studia Doktoranckie. Promotorami pracy są profesor Bogdan Piwakowski z Ecole Centrale de Lille oraz profesor Mariusz Kaczmarek z UKW.