Mali goście na UKW

W Bydgoszczy trwają ferie zimowe i są one okazją do niecodziennych wizyt w naszej uczelni. We wtorek w murach naszego Uniwersytetu pojawili się uczestnicy półkolonii w Młodzieżowym Domu Kultury nr 1.

Grupa kilkudziesięcioroga dzieci pojawiła się we wtorek w Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego. Nasi goście, zaciekawieni studenckim życiem, zwiedzili campus uczelni, uczestniczyli w koncercie zorganizowanym przez naszych studentów, a także poznali podstawowe informacje z życia UKW. Największą atrakcją okazała się wizyta w Sali Senatu, gdzie każde dziecko mogło założyć rektorską togę i wydać pierwsze uczelniane zarządzenia. Najważniejszym z nich okazał się oczywiście brak zadań domowych. Naszym milusińskim na tyle spodobała się nasza uczelnia, że już zapowiedzieli tutaj powrót za kilkanaście lat.