Wizyta studyjna dyplomatów

Młodzi dyplomaci odwiedzili Uniwersytet Kazimierza Wielkiego. 2 marca 2012 roku uczestniczący w doskonaleniu, prowadzonym przez Centrum Rozwoju Zawodowego Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP dyplomaci przybyli do Bydgoszczy z wizytą studyjną.

Kandydaci do objęcia eksponowanych stanowisk w polskich placówkach dyplomatycznych i konsularnych na świecie mieli okazję do zapoznania się z dorobkiem Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, miasta Bydgoszczy i województwa kujawsko-pomorskiego.

W programie pobytu studyjnego znalazły się:

• 11.00-13.00 – zwiedzanie Muzeum i wykład prof. Adama Sudoła na temat „Historia dyplomacji polskiej po 1918 roku”, ilustrowany dokumentami i eksponatami zgromadzonymi w placówce uniwersyteckiej;
  • 13.30 – informacja o Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego i obiad;
  • 15.00 – wyjazd do Opery Nova – zapoznanie się z warunkami odbywania konferencji i zjazdów międzynarodowych w Bydgoszczy;
  • 16.00 – zwiedzanie Wyspy Młyńskiej i Starego Miasta;.
  • 17.00 – wyjazd do Pałacu w Lubostroniu;
  • 17.45 – zwiedzanie Pałacu, prezentacja dorobku i perspektyw województwa kujawsko-pomorskiego;

Pobyt studyjny grupy młodych dyplomatów był okazją do promocji Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, miasta Bydgoszczy i regionu kujawsko-pomorskiego wśród pracowników służby zagranicznej, którzy wkrótce udadzą się do polskich ambasad oraz konsulatów na świecie, gdzie będą mogli prezentować walory Kujaw i Pomorza poza granicami Polski.