Moja przygoda z ekologią

Plastyczny konkurs „Moja przygoda z ekologią” to już druga edycja zorganizowana przez studentki-wolontariuszki z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Finał odbył się 21.02.2012 r. w świetlicy środowiskowej „Wodny Kraj” przy ul. Toruńskiej 185 w Bydgoszczy. Początek stanowiła część artystyczna – Sąd Światowy – przygotowany przez podopiecznych świetlicy, w której wolontariuszki, Alicja Bania i Agnieszka Kuźmińska, pomagają. „Sąd światowy przedstawił na wesoło zagadnienia ekologiczne. Chłopiec, o nazwisku Flejtucha, oskarżony został o śmiecenie, niesegregowanie śmieci, marnowanie energii i wody. W roli świadka wystąpiła Planeta Ziemia. Występ zebrał ogromne brawa, z czego byliśmy bardzo dumni” – mówi nam Alicja Bania, pomysłodawczyni przedstawienia.

Kolejna część to najbardziej wyczekiwany moment każdego finału – rozdanie nagród! Dzieci i młodzież z bydgoskich placówek opiekuńczo-wychowawczych przez dwa tygodnie stycznia i lutego tworzyli prace plastyczne dotyczące ekologii. Gotowe pomysły dostarczały Organizatorom, którzy 10 lutego dokonali wyboru zwycięzców. „Wybór zwycięzców nie był łatwy. Spłynęło mnóstwo pięknych i bardzo pomysłowych prac. Długo debatowałyśmy nad tym, która praca zajmie które miejsce. Ale udało się!” – mówi Agnieszka Kuźmińska, jedna z organizatorek. Konkurs podzielony był na dwie kategorie wiekowe – do lat 10 i 11+. W sumie spłynęło ponad 70 prac, które obecnie oglądać można na wystawie w świetlicy środowiskowej „Wodny Kraj”. „Finał wypadł wspaniale!” – cieszy się Alicja Bania – „to zasługa wielu osób, a także sponsorów, którym nieobca jest pomoc zdolnym i wspaniałym dzieciom.

Szczególnie chciałabym podziękować klubowi sportowemu Fit-Max, Avivie, Cukierniom SOWA, Staropolska oraz Domowym Wypiekom. Do akcji włączyły się również Rady Osiedla oraz prywatni sponsorzy.”
Jak wynika z rozmowy, organizatorki i pomysłodawczynie Konkursu już planują następna edycję. Tym razem chcą się również udać do Prezydenta Miasta, aby objął ich Konkurs honorowym patronatem. Trzymamy kciuki! I życzymy powodzenia!