Nadzieje mojego miasta – głosuj na naszych!

Ruszyło głosowanie w plebiscycie „Nadzieje mojego miasta”, organizowanego przez portal Moje Miasto Bydgoszcz. Znaczna część kandydatów jest związana z naszą uczelnią.

„Nadzieje mojego miasta” to konkurs organizowany z myślą o wytypowaniu młodych ludzi, którzy mogą w przyszłości odgrywać mniej lub bardziej znaczące role w życiu Bydgoszczy. Jest tam miejsce dla ludzi ze świata kultury, nauki, sportu i społeczników. Wśród znalazło się kilkoro kandydatów związanych z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego. Zachęcamy do głosowania.

Paweł Pastwa – redaktor naczelny i jeden z twórców Radia Uniwersytet. Jest znany ze swojego zapału i energii, z jaką podchodzi do każdej pracy. Pawła możemy usłyszeć w każdy poniedziałek w audycji „Nie lubię poniedziałku”, emitowanej w RU.

Piotr Stareńczak – student IV roku filozofii na UKW. Jest współzałożycielem bydgoskiej grupy literackiej „et cetera”, która działa od 1 grudnia 2006 roku. Grupa ma na swoim koncie liczne nagrody, m.in. nagrodę Leonidas przyznawaną młodym twórcom.

Magdalena Krasińska – studentka filozofii na UKW. Autorka nagradzanych wierszy m.in. w konkursie o Młode Pióro na WSG w Bydgoszczy zajęła I miejsce w konkursie poetyckim "O Młode Pióro w 2009 roku. Jej felieton pn. "Dlaczego nie jestem facebookowcem" pojawił się w miesięczniku "Akant" (nr 1 (183), styczeń 2012 r.).

Krzysztof Budka - przewodniczący Uczelnianej Rady Doktorantów UKW oraz Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kazimierzu Wielkim i Jego Czasach. Integruje środowisko naukowe, organizuje konferencje i sympozja.

Paweł Wojciechowski – student wychowania fizycznego na UKW, zawodnik Zawiszy Bydgoszcz. Mistrz świata w skoku o tyczce z 2011 roku, polska nadzieja olimpijska na medal w Londynie.

Anna Tatarewicz – studentka filologii polskiej na UKW. Działa społecznie w Akademii Przyszłości, pracującej z dziećmi wymagającymi pomocy w nauce. Angażuje się w swoje działania całym sercem i zaraża znajomych swoim optymistycznym podejściem do życia.

Wojciech Bulanda – student administracji i historii. Prezes Stowarzyszenia Bydgoska Masa Krytyczna, „nakręca”, największy ruch rowerowy w naszym mieście, czyli Bydgoskie Masy Krytyczne i walczy o poprawę infrastruktury rowerowej.

Alicja Bania – doktorantka na UKW. Organizatorka konkursu „Moja przygoda z…”, skierowanego do podopiecznych placówek opiekuńczych. Mimo swojej naukowej pracy, znajduje czas, który poświęca potrzebującym dzieciom.

Głosowanie trwa na portalu facebook. Na profilu MMBydgoszcz znalazły się zdjęcie każdego z uczestników i ten, kto zdobędzie więcej znaczników „lubię to” przy swojej fotografii, zostanie nagrodzony w plebiscycie. Głosuj na naszych na facebook'u.