Jacek Kurski: Polska nie wykorzystuje swojej szansy

Poseł do Parlamentu Europejskiego, Jacek Kurski spotkał się w czwartek (1 marca) ze studentami i gośćmi naszej uczelni. Dyskusja w głównej mierze dotyczyły problemów Unii Europejskiej, ale i polskiej sceny politycznej.

Fakt, że Aula Atrium wypełniła się niemal po brzegi pokazał, jakim zainteresowaniem i ciekawością cieszy się osoba Jacka Kurskiego pośród studentów. Europoseł Solidarnej Polski przybył z małym opóźnieniem, ale tłumaczył się koniecznością przestrzegania przepisów ruchu drogowego, co wywołało uśmiechy na twarzach zgromadzonych w auli. Później już takich żartów nie było, bo Kurski przeszedł do spraw związanych z Unią Europejską. Gość naszej uczelni poruszył kwestię problemów klimatycznych, strefy Euro czy pozycji poszczególnych państw w europejskiej wspólnocie. Kurski nie szczędził też krytycznych uwag pod adresem gabinetu Donalda Tuska.

- Unia Europejska jest wielką szansą dla takich krajów jak Polska, pod warunkiem, że się umie bronić swojego interesu, a obecny rząd nie potrafi tego robić. To nie jest tylko uwaga do rządu Platformy, ale również i do poprzednich rządów – skwitował.

Po wykładzie każdy z uczestników spotkania mógł zadać pytania europosłowi. Dotyczyły one formacji Solidarnej Polski, jego relacji z Jarosławem Kaczyńskim czy polskich partii prawicowych. Po zakończeniu debaty Jacek Kurski spotkał się również z rektorem naszego Uniwersytetu oraz Kołem Studentów Politologii.