Beanus powraca w nowej formie

Studencki klub Beanus, działający przy naszej uczelni, już niedługo powróci do życia. Otwarcie Centrum Inicjatyw Akademickich Beanus 2012 zaplanowano na 8 marca.
Beanus to klub, który w szczególności zapadł w pamięci starszym absolwentom. Jego czasy świetności przypadają na lata 70. poprzedniego stulecia, kiedy na jego scenie występowali m.in. Janusz Gajos, Stanisław Sojka czy Krystyna Prońko. W późniejszym okresie klub nie miał już takiego znaczenia i był kilkakrotnie zamykany i reaktywowany, ostatni raz w 2008 roku.

Tym razem klub przyjmie nazwę Centrum Inicjatyw Akademickich Beanus 2012. Ma stać się przestrzenią dla prezentowania studenckiej twórczości oraz miejscem spędzania wolnego czasu w przerwach między wykładami, dlatego będzie czynny codziennie od godziny 9 do 15. Uroczyste otwarcie „Benka” zaplanowano na najbliższy czwartek, 8 marca.

Harmonogram otwarcia „Centrum Inicjatyw Studenckich Beanus 2012” :
10.30 – 12.30 Pierwszy wernisaż w poświęcony twórczości prac dwóch studentek Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, Natalii Maciejewskiej oraz Aleksandry Bartkowiak.
Natalia Maciejewska- absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Bydgoszczy, obecnie studentka III roku Zakładu Plastyki Intermedialnej na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu.
W swojej twórczości Natalia sięga do różnego rodzaju mediów plastycznych, nowatorsko zestawia je ze sobą tworząc różnego rodzaju instalacje intermedialne, animacje czy performance.
Aleksandra Bartkowiak- absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Bydgoszczy, obecnie studentka III roku malarstwa na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Motywem wyjściowym twórczości Aleksandry jest pejzaż, który zostaje silnie przekształcony, w rezultacie czego powstaje abstrakcja z wykorzystaniem różnych struktur malarskich.

13.00 – 15.00 z myślą o naszych studentkach z okazji Dnia Kobiet zapraszamy na skrócony darmowy Kurs samoobrony. Zapisy do grup będą miały miejsce w „BEANUSIE” Poniedziałek – od 12.00 – 15.00 oraz wtorek – od 14.00 do 16.00 oraz środę od 15.00 do 18.00, planujemy 2-4grup po 30os. Także ilość miejsc ograniczona. Kurs odbędzie się w Sali klubu „Beanus 70”

16.00 – 21.30 (część oficjalna ) zapraszamy na cześć oficjalną, na której będziemy gościć wspaniałe osobistości związane z dawnym klubem „Beanus 70”, władze uczelni oraz będziemy mieli okazję posłuchać koncertu 2 zespołów :
,,Widok na Blues`a”
Zespół ,, Widok na Blues`a” powstał w 2009 r. w Bydgoszczy przy ul. Widok. Jest on połączeniem doświadczenia muzycznego : Andrzeja Markuszewskiego, Grzegorza Marciniaka, Cezarego Mączki, Waldemara Warmińskiego oraz młodzieńczego entuzjazmu: Weroniki Bogusz, Małgorzaty Rydlewskiej, Mieszka Sobolskiego, Marcina Smentka oraz Marcina Mikołajczaka.
„Blues Folk 111”
Założycielem Grupy Blues Folk 111 jest bydgoszczanin Wojtek Polasik wokalista i autor tekstów funkcjonującej w Trójmieście w latach 80-tych formacji 111 blues, która biorąc udział we wszystkich znaczących festiwalach bluesowych w Polsce była laureatem Olsztyńskich Nocy Bluesowych w roku 1985 i katowickiej Rawy Blues w roku 1987.