Konkurs o patronie UKW na półmetku

W najbliższą środę 7 marca uczniowie zmierzą się ze sobą w II etapie Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kazimierzu Wielkim i Jego Czasach. To już IV edycja organizowanego przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego Konkursu, z roku na rok zgłasza się coraz więcej uczestników.

Na półmetku zmagań stanie prawie 500 uczniów ze 120 szkół z całej Polski. Silną reprezentację miały szkoły z województw: kujawsko-pomorskiego, śląskiego, mazowieckiego, pomorskiego, lubelskiego. Najmniej reprezentacji zgłosiło się z zachodniopomorskiego i podkarpackiego.

Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do etapu drugiego, już jutro będą pisać test półfinałowy w Bydgoszczy, Lublinie, Łęczycy, Włocławku lub Wrocławiu

Oprócz satysfakcji, zwycięzcy liczyć mogą na atrakcyjne nagrody rzeczowe i pieniężne, a przede wszystkim na indeks (na wybrane kierunki: administracja, filologia polska, historia, kulturoznawstwo, ochrona dóbr kultury, politologia, stosunki międzynarodowe).  Umożliwia on rozpoczęcie nauki na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego bez egzaminów wstępnych oraz udziału w konkursie świadectw. Finał Konkursu odbędzie się 18 kwietnia 2012.

www.konkurs.ukw.edu.pl