Chcesz zmieniać świat? Zapisz się do Akademii Praw Człowieka

Poprawa warunków demokracji, solidarność społeczność to najważniejsze kwestie związane z międzynarodowym projektem Fundacji Humanity in Action Polska. Do 15 marca można zapisywać się do Akademii Praw Człowieka i Aktywności Obywatelskiej.

Uczestnikami projektu będą osoby z Europy (m.in.: Polski, RFN, Ukrainy) oraz USA, które chcą poszerzyć swoją wiedzę, nabyć nowe umiejętności i kontakty pomocne w działalności na rzecz praw człowieka, aby skuteczniej wdrażać w życie własne projekty/inicjatywy mające na celu „zmienianie świata”. Podczas programu składającego się z prelekcji, warsztatów, wizyt studyjnych będą oni mieli możliwość kontaktu z ciekawymi ekspertami oraz aktywistami. Ponadto, będą się uczyć od specjalistów, w jaki sposób za pomocą kampanii społecznych w atrakcyjny i przekonywujący innych sposób mówić o tych po/ważnych sprawach. Po programie każdy uczestnik jest zobligowany do wdrożenia w ciągu roku swojego projektu na rzecz praw człowieka (tzw. action project). Najlepsze pomysły mają szanse otrzymać wsparcie finansowe w postaci minigrantów. Wszystkie mogą liczyć na pomoc merytoryczną oraz wsparcie instytucjonalne ze strony sieci HIA.

Projekt jest skierowany do studentów polskich i ukraińskich uniwersytetów oraz absolwentów, którzy ukończyli studia nie wcześniej niż w 2010 roku. Uczestnicy mogą mieć najwyżej 28 lat. Aplikować można do dwóch programów: prowadzonego w Warszawie (25 czerwca – 22 lipca br.) lub w Berlinie (1 czerwca – 1 lipca br.). Oba projekty są prowadzone w języku angielskim. Zapisy trwają do 15 marca na stronie fundacji www.humanityinaction.org.