Święto Instytutu Geografii

5 marca 2012 był dniem szczególnym dla prężnie rozwijającego się Instytutu, studenci nowatorskiego kierunki rewitalizacja dróg wodnych odebrali indeksy i elektroniczne legitymacje Odbył się także jubileusz 75-lecia urodzin dr hab. Aleksandry Kowalczyk, prof. nadzw., inicjatorki powstania kierunku geografia na UKW w Bydgoszczy. Składamy najlepsze życzenia.

Rewitalizacja dróg wodnych jest szczególnym kierunkiem nie tylko w Polsce, ale i w skali europejskiej. W poniedziałek oficjalnie swoją edukację rozpoczęło 33 studentów. Liczba przyjętych osób  jest niższa w porównaniu do pozostałych kierunków, a wynika to z faktu elitarności tego kierunku. Zimowa rekrutacja była pierwszą, kolejny rocznik rozpocznie swoją naukę w październiku. Nowoprzyjętym studentom rewitalizacji dróg wodnych również gratulujemy i witamy w społeczności akademickiej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.