UKW na targach w Toruniu

Promocja ta jest związana z projektem Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego realizowanego  w całym kraju. Nacisk jest położony na kierunki ścisłe, przyrodnicze oraz matematyczne ze względu na ciągłe zapotrzebowanie na specjalistów z tych dziedzin. W każdym województwie odbywają się w tym roku takie targi, prezentujące ofertę uczelni z danego regionu. Kujawsko-pomorskie szkoły wyższe okazję do pochwalenia się swoimi kierunkami przed tegorocznymi maturzystami miały okazję we wtorek, 6 marca.

Pracownicy działów Promocji i Rekrutacji Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego przygotowali stoisko z materiałami promującymi naszą uczelnię oraz prezentację, połączoną z wyświetleniem krótkich filmów. Dużym zainteresowaniem cieszył się program „Lepszy start” oraz nowy kierunek, rewitalizacja dróg wodnych. Zgodnie z deklaracjami gości targów, część z nich rozpocznie w październiku edukację w murach naszej uczelni.