Śpiewanie jako forma aktywności muzycznej - rozpoczynamy cykl konferencji metodycznych

Zakład Edukacji Muzycznej Szkolnej Instytutu Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego uprzejmie informuje, iż rozpoczyna cykl konferencji metodycznych dotyczący form aktywności muzycznej uczniów. W dniu 15 kwietnia 2008 roku (wtorek) odbędzie się pierwsza konferencja na temat:

Śpiewanie jako forma aktywności muzycznej

Proponowana tematyka referatów:

1. Praca nad głosem dziecka – dr hab. Bernard Mendlik prof. nadzw.
  2. Pieśń-piosenka szkolna i jej walory dydaktyczno-wychowawcze – dr Beata Kamińska
  3. Aktywność artystyczna w zespołach wokalnych – dr hab. Anna Janosz prof. nadzw.

Konferencja odbędzie się w gmachu głównym Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego przy ulicy Chodkiewicza 30 o godzinie 10.00 w sali Rady Wydziału Psychologii i Pedagogiki nr 23-24.

Organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału w konferencji i dyskusjach, które przewiduje się po każdym z wygłoszonych referatów. Udział w konferencji jest bezpłatny. Uczestnicy otrzymają zaświadczenie o udziale w konferencji.

Dyrekcja Instytutu Edukacji Muzycznej prosi o delegowanie na proponowaną konferencję zainteresowanych nauczycieli i dyrygentów chórów. Zgłoszenia przyjmuje sekretariat Instytutu Edukacji Muzycznej: telefoniczne pod numerem 3419275 lub faxem pod numerem 3419295.