Gazeta Studencka Atheneum znów z nami

Po blisko czteroletniej przerwie Koło Inicjatywy Dziennikarskiej Atheneum wznowiło swoją działalność. Studenci pod opieką dr Aleksandry Norkowskiej opublikowali pierwszy numer miesięcznika, który ukazał się na początku marca w wersji elektronicznej.

Gazeta Studencka Atheneum rozpoczęła swoją działalność w październiku 2004 roku. Jej twórcami byli: Tomasz Dyrka (student filologii polskiej) i Sambor Zarzycki (student historii). Do kwietnia 2008 roku pismo pełniło funkcję kulturalno-informacyjną, będąc przy tym „głosem studentów”. Niestety względy finansowe przeważyły, zmuszając redakcję do zawieszenia swojej działalności.

Obecnie gazeta ukazuje się pod patronatem Samorządu Studenckiego UKW. Tak jak wtedy, tak i dzisiaj studentom z redakcji przyświecają te same idee. Pragną, jak czytamy w słowie od redaktor naczelnej, „informować, relacjonować, inspirować”.