Konkurs dla młodych fizyków

Nie od dziś wiadomo, że fizyczne eksperymenty pobudzają wyobraźnie i kreatywność, zarówno bardziej doświadczonych naukowców jak i tych początkujących. Stowarzyszenie Nauczycieli Przedmiotów Przyrodniczych i Technicznych oraz Instytut Fizyki UKW zaprasza uczniów ze szkół do udziału w konkursie.

Konkurs jest skierowany do uczniów klas 4-6 szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Dwu- lub trzyosobowe zespoły mają za zadanie przygotować i przeprowadzić eksperyment fizyczny, wykonany z dowolnych materiałów techniką wybraną przez autorów tej pracy. Eksperyment musi zostać udokumentowany oraz przeprowadzony pod czujnym okiem jury. Liczy się tu oryginalność pomysłu, współpraca między poszczególnymi członkami zespołu oraz niski koszt przeprowadzonego eksperymentu. Zgłoszenia wraz z zdjęciami i dokumentacją techniczną należy przesyłać do 30 marca. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w dniach 16-18 kwietnia 2012. Serdecznie zapraszamy do udziału.