Zakulisowa polityka w oczach prof. A. Zybertowicza

Większość społeczeństwa obraz świata polityki zna jedynie z medialnych przekazów. O tym, jakie zjawiska i relacje zachodzą za kurtyną opowiadał na UKW prof. Andrzej Zybertowicz.

We wtorek 20 marca 2012 prof. A. Zybertowicz spotkał się ze studentami UKW, wygłosił wykład: "Polityka od kulis".

Andrzej Janusz Zybertowicz

Ur. 30 września 1954 w Bydgoszczy – polski socjolog, doktor habilitowany, profesor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zajmuje się m.in. socjologią wiedzy. Jest za twórcą i głównym teoretykiem idei układu polityczno-biznesowego. W 2006 był ekspertem Komisji Weryfikacyjnej Wojskowych Służb Informacyjnych. Od 2006 do 2007 przewodniczył radzie programowej Centralnego Ośrodka Szkolenia Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Od 1 lipca 2007 do 16 listopada 2007 był głównym doradcą premiera Jarosława Kaczyńskiego do spraw bezpieczeństwa, a od stycznia 2008 doradcą Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego do spraw bezpieczeństwa państwa. Zainteresowania badawcze Andrzeja Zybertowicza dotyczą m.in. “zakulisowych” wymiarów życia społecznego. Komentuje w mediach wydarzenia polityczne.