Głosujcie - nadzieje miasta - ostatni dzień!

Ruszyło SMS-owe głosowanie w plebiscycie „Nadzieje mojego miasta”, organizowanego przez portal Moje Miasto Bydgoszcz. Znaczna część kandydatów jest związana z naszą uczelnią. Głosujcie dziś ostatni dzień!

„Nadzieje mojego miasta” to konkurs organizowany z myślą o wytypowaniu młodych ludzi, którzy mogą w przyszłości odgrywać ważne role w życiu Bydgoszczy.

16 marca zaczął się drugi, SMS-owy etap Plebiscytu, potrwa do 2 kwietnia, do godziny 23:59. Koszt jednego SMS-a to 0,62 zł z VAT.

Jeśli głosujemy na:
kandydata w kategorii kultura:
Paweł Pastwa byd.2
Piotr Stareńczak byd.3
kandydata w kategorii nauka:
Krzysztof Budka byd.6
kandydata w kategorii sport:
Paweł Wojciechowski byd.7
kandydata w kategorii społecznik:
Anna Tatarewicz byd.9
Wojciech Bulanda byd.10
Alicja Bania byd.11
Koszt SMS-a to 0,62 zł z VAT.

Sylwetki kandydatów związanych z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego:

Kultura

Paweł Pastwa – redaktor naczelny i jeden z twórców Radia Uniwersytet. Jest znany ze swojego zapału i energii, z jaką podchodzi do każdej pracy. Pawła możemy usłyszeć w każdy poniedziałek w audycji „Nie lubię poniedziałku”, emitowanej w RU.

Piotr Stareńczak – student IV roku filozofii na UKW. Jest współzałożycielem bydgoskiej grupy literackiej „et cetera”, która działa od 1 grudnia 2006 roku. Grupa ma na swoim koncie liczne nagrody, m.in. nagrodę Leonidas przyznawaną młodym twórcom.

Nauka

Krzysztof Budka - przewodniczący Uczelnianej Rady Doktorantów UKW oraz Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kazimierzu Wielkim i Jego Czasach. Integruje środowisko naukowe, organizuje konferencje i sympozja.

Sport

Paweł Wojciechowski – student wychowania fizycznego na UKW, zawodnik Zawiszy Bydgoszcz. Mistrz świata w skoku o tyczce z 2011 roku, polska nadzieja olimpijska na medal w Londynie.

Społecznik

Anna Tatarewicz – studentka filologii polskiej na UKW. Działa społecznie w Akademii Przyszłości, pracującej z dziećmi wymagającymi pomocy w nauce. Angażuje się w swoje działania całym sercem i zaraża znajomych swoim optymistycznym podejściem do życia.

Wojciech Bulanda – student administracji i historii. Prezes Stowarzyszenia Bydgoska Masa Krytyczna, „nakręca”, największy ruch rowerowy w naszym mieście, czyli Bydgoskie Masy Krytyczne i walczy o poprawę infrastruktury rowerowej.

Alicja Bania – doktorantka na UKW. Organizatorka konkursu „Moja przygoda z…”, skierowanego do podopiecznych placówek opiekuńczych. Mimo swojej naukowej pracy, znajduje czas, który poświęca potrzebującym dzieciom.