Prof. Mendlik Honorowym Obywatelem Wągrowca

Prorektor UKW, dr hab. Bernard Mendlik prof. nadzw. otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Wągrowca A.D. 2011. Jest to bardzo dobra promocja naszej uczelni w Wielkopolsce. To właśnie z Wielkopolski na Uniwersytet Kazimierza Wielkiego przyjeżdża na studia wielu utalentowanych młodych ludzi.

Prorektor ds. Organizacji i Rozwoju Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, dr hab. Bernard Mendlik prof. nadzw. pochodzi z Wągrowca i został doceniony przez członków Wielkiej Kapituły. Prof. Mendlik często koncertuje z Chórem Akademickim w samym Wągrowcu, ale i całej Polsce oraz za granicą, tym samym promując naszą uczelnią.

Na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy Profesor Bernard Mendlik zajmuje się organizacją i rozwojem uczelni, odpowiadając między innymi za dwa duże projekty: budowę nowej Biblioteki Głównej - jednej z najnowocześniejszych w Polsce oraz budowę Centrum Kultury Fizycznej i Sportu, w której nasi sportowcy i studenci znajdą wysokiej klasy zaplecze dla sportu zawodowego o amatorskiego.

Panu Prorektorowi gratulujemy kolejnego sukcesu.