Wioślarze UKW zwycięscy!

Wioślarze UKW potwierdzili swą świetną formę w regatach na Jeziorze Genewskim, zdeklasowali konkurencję.

W dniach 23-24 marca osada czwórki podwójnej ze sternikiem, reprezentująca UKW Bydgoszcz w składzie Michał Chrustowski, Dawid Kalinowski, Piotr Kwiatkowski, Piotr Ernest i sternik Rafał Woźniak, na zaproszenie Francuskiej Federacji Sportu Akademickiego i prezydenta klubu wioślarskiego Thonon Chablais Aviron pana Claude`a Dubouloz, uczestniczyła w Akademickich Mistrzostwach Francji w Wioślarstwie Morskim w Thonon – les – Bains. W regatach rozgrywanych na Jeziorze Genewskim bydgoscy studenci ze znaczną przewagą wygrali wszystkie biegi na dystansie 3 km i okazali się najlepsi w całych zawodach. W dodatkowym starcie osad mieszanych na 700m zwyciężył rezerwowy zawodnik osady - Mateusz Rekowski.

W pierwszy dzień na dystansie 3000 m rozegrany został wyścig pościgowy. Osady startowały w odstępie czasowym 30 sekund. Bieg miał na celu wyłonić najlepsze osady, które miały pierwszeństwo w wyborze łodzi do sobotnich biegów. Nasza osada wygrała zdecydowanie z przewagą ponad 10 sekund z kolejną osadą, jaką był Uniwersytet z Amiens.

Drugi dzień rozpoczął się od rozegrania dwóch przedbiegów, które kwalifikowały dwie pierwsze osady do popołudniowego finału oraz jedną osadę, która uzyskała najlepszy czas. Pomimo złego startu osada UKW zwyciężyła ze znaczną przewagą. Bieg, w którym startowali wioślarze z Bydgoszczy okazał się szybszym i to właśnie z tego przedbiegu awansowała trzecia osada - Wyższa Szkoła Handlowa w Paryżu.

- Przed popołudniowym finałem ustaliliśmy dobrą taktykę startu by już od początku biegu wyjść na prowadzenie. Dawało nam to pewność w pokonywaniu zakrętów, które w wioślarstwie morskim są bardzo trudne do pokonania. Już na pierwszej bojce osada UKW uzyskała przewagę ponad długości łodzi i spokojnie prowadziła do końca wyścigu zwyciężając go zdecydowanie – relacjonuje prezes AZS-u UKW, Katarzyna Domańska.

Pełne nabrzeże kibiców dopingowało wioślarzy i wielkimi brawami podziękowała bydgoskiej ekipie za przyjazd, pomimo tego że to właśnie oni wygrali bieg.

Wyniki biegu finałowego:

1. UKW Bydgoszcz 12’ 30’’ 39
  2. Uniwersytet w Amiens 12’ 59’’ 89
  3. Uniwersytet w Rennes 13’ 24’’ 92
  4. Uniwersytet w La Rochelle 13’ 59’’ 51
  5. Wyższa Szkoła Handlowa w Paryżu 14’ 33’’ 19

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!