Prof. Ostoja-Zagórski nowym Rektorem UKW

Prof. dr hab. Janusz Ostoja-Zagórski został wybrany JM Rektorem Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego na kadencję 2012-2016. Swoją kadencję zacznie 1 września 2012 r.

W II turze wyborów głosowano tylko kandydaturę prof. Ostoi-Zagórskiego. Wyniki:

Na 120 elektorów obecnych 114.
Oddano 113 ważnych głosów, 1 był nieważny.
Większość bezwzględna to 58 głosów.
Głosów za kandydaturą - 65.
Głosów przeciw - 45.
Głosów bez dokonania wyboru - 3.

Nowemu Rektorowi składamy serdeczne gratulacje i życzymy wielu sukcesów w kierowaniu Uniwersytem Kazimierza Wielkiego.

I tura głosowania na rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego:

Elektorów uprawnionych do głosowania i obecnych - 120.
Głosów ważnych 112, nieważnych - 8.
Głosów na prof. Janusza Ostoja-Zagórskiego - 48
Głosów na prof. Jacka Woźnego - 55.
Głosów ważnych - bez skreślenia - 9.

Liczba bezwzględna potrzebna do wyboru: 61.

W związku z powyższym potrzebna była II tura głosowania. O głos poprosił prof. Jacek Woźny, który zrezygnował z kandydowania i poprosił elektorów głosujących w I turze na niego, o oddanie głosów na prof. Janusza Ostoja-Zagórskiego. Swoją decyzję prof. Woźny uzasadnił dobrem uniwersytetu. Przypomniał, że spotkanie wyborcze pokazało podobieństwo programowe obu kandydatów, tak więc rozwój uczelni zostanie w dobrych rękach.