Recital organowy

W środę 4 kwietnia 2012 o godz. 19.00 zapraszamy na recital organowy Michała Wachowiaka do Filharmonii Pomorskiej.

W programie znajdą się:

• Bach - Toccata i fuga d-moll BWV 565
  • Karg-Elert - Preludium chorałowe
  • “Aus tiefer Not schrei ich zu dir” op. 78
  • Karg-Elert - Rondo alla Campanella op. 156
  • Vierne - IV Symfonia organowa op. 32

Bilety do nabycia na: www.ebilet.pl oraz w kasie biletowej FP.

Michał Wachowiak jest związany z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego i Akademią Muzyczną. Artysta szlify wziętego organisty zdobył w Akademii Muzycznej w rodzinnym Poznaniu. W latach 1997-2005 był organistą Katedry Bydgoskiej. Obecnie jest organistą Kościoła Maryi Królowej w Poznaniu.

Wieczór muzyki organowej rozpocznie dzieło Bachowskie Toccata i fuga d-moll,  słynna pozycja repertuarowa, która jest wspaniałą, potężną, wręcz błyskotliwą kompozycją, i bodajże najbardziej rozpoznawalną, „utwór pełen muzycznej oczywistości, trafiającej natychmiast do wszystkich” (A. Basso), który cieszy się niezmiennie od trzech stuleci ogromną popularnością. Następne pozycje repertuaru po raz pierwszy zostaną wykonane w naszej sali, czyli:  dwie kompozycje Sigfrida Karga-Elerta (1877-1933), organisty, jednego z głównych kompozytorów niemieckich swego pokolenia, który inspiracje czerpał m.in. z twórczości Bacha, jego styl można scharakteryzować jako późno-romantyczny oraz utwór Louisa Vierne’a (1870-1937) - francuskiego organisty i kompozytora, absolwenta, a następnie wykładowcy Konserwatorium Paryskiego, ucznia m.in. Césara Francka. Prawie niewidomy od urodzenia bardzo wcześnie wykazał swe zdolności muzyczne.  Vierne został uznany za jednego z największych improwizatorów muzycznych generacji  fin de siècle. Miał elegancki, czysty styl pisania.

Informacje ze strony: www.filharmonia.bydgoszcz.pl