Cała noc upłynęła im przy grach komputerowych

Prawie 50 osób wzięło udział w pierwszej edycji Nocy Gier Komputerowych na UKW. Jej uczestnicy do bladego świtu rywalizowali w wirtualnych rozgrywkach.

W nocy z piątku na sobotę 24 marca na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego odbyła się pierwsza edycja Nocy Gier Komputerowych. W budynku przy ulicy Kopernika 1 gościliśmy około pięćdziesięciu graczy, którzy mieli możliwość grania zarówno na sprzęcie własnym, jak i udostępnionym przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Gracze mieli do wyboru ponad dziesięć gier, a największym zainteresowaniem cieszyła się gra w League of Legends, z którą zmierzyła się ponad połowa wszystkich zainteresowanych. Na każdego uczestnika czekała o północy pyszna pizza, a całość zakończyła się o piątej rano. Samorząd Studencki Wydziału Matematyki Fizyki i Techniki UKW, który był organizatorem tej imprezy, zapewnia, że nie była to ostatnia edycja Nocy Gier Komputerowych, gdyż ruszyły już prace nad kolejną, jeszcze lepszą i bardziej rozbudowaną edycją.