Nasi szczypiorniści w play-offach

Szczypiorniści AZS UKW Bydgoszcz po zwycięskim meczu z akademikami z Torunia, dostałi się do półfinału play-off. Na spotkaniu podsumowującym sezon, poinformowano m.in. o sytuacji organizacyjnej i finansowej zespołu, działalności Uniwersytetu na rzecz rozwoju drużyny. Przedstawiono także nowego zawodnika, Jacka Zimnego.

Jako pierwszy głos zabrał prof. Bernard Mendlik, Prorektor ds. Organizacji i Rozwoju. Opowiedział o poprawie sytuacji finansowej zespołu, dzięki wsparciu sekcji, przez AZS i Uniwersytet. Uczelnia pomaga nie tylko w transporcie, ale wspomaga zawodników
w kwestiach lokalowych oraz poprzez stypendia:

„By wspomóc naszych zawodników-studentów powstały specjalne stypendia sportowe dla wyróżniających się sportowców. Dla tych co nie spełniali warunków studenckich i nie udało im się zdobyć Stypendium Rektora, postaraliśmy się o typowe stypendium sportowe.

Trener drużyny, Jarosław Knopik podsumował rundę zasadniczą i poinformował o realizacji celu, jakim było znalezienie się w finałowej „dwójce”:

„Od początku mówiłem, że chcemy włączyć się do walki o awans. Udało się i będziemy walczyć o pierwszą ligę.”

W dalszej części konferencji, kapitan drużyny, Łukasz Wiśniewski opowiedział o największych atutach zespołu. Do głównych zaliczył stosowaną obronę oraz wprowadzane kontrataki.

Przedstawiono także nowego zawodnika, Jacka Zimnego, który po powrocie do Polski
z zagranicy, dołączył do bydgoskiej drużyny. Trener uważa, iż nowy nabytek zespołu, jest dla niego dużym wzmocnieniem. Sam Zimny, po pierwszym miesiącu treningów zauważył duże zaangażowanie i starania zespołu, w drodze do awansu.

Głos zabrała także nowa Prezes AZS dr Katarzyna Domańska. Poinformowała o poprawie sytuacji finansowej drużyny i wyjściu z długów:

„Początki były dość trudne. Udało się jednak wyjść ze wszystkich zaległości i długów. Cały czas staramy się pozyskiwać nowe środki dla drużyny, zarówno od strony Urzędu Miasta, jak i Władz Uniwersyteckich.

Na zakończenie, trener Knopik w odpowiedzi na pytanie, o możliwość kolizji meczów ligowych z Akademickimi Mistrzostwami Polski potwierdził, iż taka sytuacja ma miejsce. Jedno spotkanie finałowe ligi nagłada się z półfinałami Akademickich Mistrzostw Polski. Postara się o zmianę terminu meczu półfinałowego.

Terminarz:

11 kwietnia 2012 godz. 18 - UKW Bydgoszcz - Gwardia Koszalin (Hala ZS nr 16, ul. Koronowska 74)

15 kwietnia - rewanż Koszalinie