Pogrzeb trenera Jana Żmudzińskiego

W piątek, 6 kwietnia zmarł mgr Jan Żmudziński. Był twórcą AZS-u Bydgoszcz, którego korzenie sięgają 1969 toku.

Mgr Jan Żmudziński był wieloletnim trenerem znakomitych lekkoatletów. W 1969 roku z Jego inicjatywy narodził się Akademicki Związek Sportowy w Bydgoszczy, kiedy trener Żmudziński zorganizował dodatkowe zajęcia dla studentów Wyższej Szkoły Nauczycielskiej w Bydgoszczy. Dzięki Jego zaangażowaniu KU AZS UKW ma dzisiaj 5 sekcji młodzieżowych i 14 sekcji sportowych i jest najbardziej liczną organizacją akademicką działającą w wyższych uczelniach w Polsce.

Jan Żmudziński na zawsze pozostanie w naszej pamięci, jako trener i wielki przyjaciel sportu i sportowców. Cześć Jego pamięci!

Pogrzeb  Jana Żmudzińskiego odbył się 14 kwietnia 2012 (sobota) godz. 13.00 w kościele pw. Św Bartłomieja w Czernikowie przy ul. 3 Maja 13 2012.