Finał Konkursu o naszym patronie

W środę 18 kwietnia najlepsi uczniowie zmierzyli się ze sobą w finale Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kazimierzu Wielkim i Jego Czasach. To już V edycja organizowanego przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego Konkursu.

Do konkursu zgłosiło się prawie tysiąc uczniów z całego kraju, połowa z nich zakwalifikowała się do etapu międzyszkolnego. W wielkim finale będzie uczestniczyło 18 uczniów z najlepszymi wynikami. Stawka Konkursu jest wysoka, zwycięzcy mogą zdobyć atrakcyjne nagrody i indeksy na UKW.

Oprócz satysfakcji, laureaci  liczyć mogą na atrakcyjne nagrody rzeczowe i pieniężne, a przede wszystkim na indeks (na wybrane kierunki: administracja, filologia polska, historia, kulturoznawstwo, ochrona dóbr kultury, politologia, stosunki międzynarodowe). Umożliwia on rozpoczęcie nauki na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego bez egzaminów wstępnych oraz udziału w konkursie świadectw.

Lista osób zakwalifikowanych do Wielkiego Finału

Zwycięzcy w poszczególnych okręgach:

• Okręg bydgoski

Monika Jóźwiak - 21 punktów

Małgorzata Adamska - 17 punktów

• Okręg włocławsko-łęczycki

Katarzyna Kopacka - 15 punktów

Magdalena Więckowska - 15 punktów

• Okręg wrocławski

Jacek Grzesiak - 19 punktów

Magdalena Majchrzak - 17 punktów

• Okręg lubelski

Agnieszka Jaromij - 17 punktów

Pamela Kępa - 15 punktów

• Lista pozostałych zakwalifikowanych osób:

Marek Szczygielski - 17 punktów

Robert Węsierski - 17 punktów

Przemysław Błażyca - 17 punktów

Patrycja Grembka - 16 punktów

Jerzy Tamborek - 16 punktów

Aleksander Majewski - 16 punktów

Aleksandra Bojar - 16 punktów

Justyna Futerska - 16 punktów

Mateusz Masternak - 15 punktów

Paula Mroczkowska - 15 punktów

Uczestnicy rozpoczęli zmagania o godz. 9.00 w sali Senatu, dpowiadali na pytania komisji. Gala wręczenia nagród oraz wykład prof. Paula Wendella Knolla: Król Kazimierz III Wielki: czterdziesci lat później odbyły się o godz. 14.00 w Auli Mikotoksyn, budynek F, ul. J. K. Chodkiewicza 30.

Patronat nad Konkursem objęli: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Urząd Miasta Bydgoszczy.