Nasi studenci najlepsi na ergometrze wioślarskim

AZS UKW Bydgoszcz okazał się najlepszy w klasyfikacji drużynowej wśród mężczyzn na Akademickich Mistrzostwach Polski w ergometrze wioślarskim. W klasyfikacji kobiet nasza uczelnia została sklasyfikowana na trzecim miejscu wśród uniwersytetów.

W niedzielę w Warszawie zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w ergometrze wioślarskim. Ogromny sukces odnieśli zawodnicy AZS-u UKW, którzy wrócili do domu z kilkoma medalami. Największym sukcesem jest zwycięstwo naszych zawodników w klasyfikacji drużynowej mężczyzn. Dobrze zaprezentowały się również panie, które zajęły trzecie miejsce w rankingu uniwersytetów.

- Studenci przywieźli dużo punktów, co ma znaczenie w klasyfikacjach AZS-u i uczelni. Nasza ekipa wioślarska ma duży potencjał i liczymy również na medale w Akademickich Mistrzostwach w wioślarstwie, które w dniach 18-20 maja odbędą się w Bydgoszczy – powiedziała prezes AZS-u UKW, Katarzyna Domańska.

Indywidualnie zawodnicy AZS-u UKW stawali na podium dwukrotnie. Bydgoszczanie zdominowali rywalizację wśród mężczyzn, zajmując dwa pierwsze miejsca. Złoty medal przypadł Miłosławowi Kędzierskiemu, a srebro – Michałowi Chrustowskiemu. Wśród pań najlepiej wypadła Monika Ciaciuch, która zajęła ósme miejsce. Naszym studentom serdecznie gratulujemy!