Honorowy doktorat dla prof. M. Kleibera - Święto Uczelni

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego po raz kolejny miał swoje święto. Uroczystości połączone z nadaniem tytułu Doktora Honoris Causa odbyły się we wtorek, 24 kwietnia.

Kwiecień jest ważnym miesiącem w dziejach Bydgoszczy, a także w życiu króla Kazimierza Wielkiego, który patronuje naszej uczelni. 25 kwietnia 1333 roku władca z rąk arcybiskupa gnieźnieńskiego Janisława otrzymał koronę polską, a 19 kwietnia 1346 roku monarcha wystawił Bydgoszczy akt lokacyjny. Tak ważne rocznice sprawiły, że Święto Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego odbywa się rokrocznie właśnie w tym miejscu.

Uroczystości odbyły się 24 kwietnia w Sali Koncertowej Copernicanum przy ul. Kopernika 1. Tegoroczne Święto miało szczególny charakter, bo podczas posiedzenia Senatu UKW tytuł Doktora Honoris Causa otrzymał Prezes Polskiej Akademii Nauk, prof. dr hab. inż. Michał Kleiber.

Odznaczeni medalami podczas uroczystości:

• prof. Andrzej M. de Tchorzewski
  • prof. Barbara Kaja