Kultura i prawo, przy wsparciu UKW, rządziły w Ostromecku

Relacje łączące z pozoru cztery różne dziedziny – kulturę, media, prawo i biznes, były tematem konferencji zorganizowanej w Ostromecku. Jej uczestnicy zgodnie stwierdzili, że sfery te przenikają się, ale prawne aspekty nakładają zbyt duże ograniczenia na rozwój pozostałych.

27 kwietnia, w malowniczo położonym zespole Pałacowo – Parkowym w Ostromecku k. Bydgoszczy odbyła się konferencja „Kultura, media, prawo i biznes. System. Relacje. Oczekiwania”. Zorganizowana została przez Naczelną Radę Adwokacką oraz Komisję Komunikacji Społecznej NRA przy współpracy Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Konferencja podzielona została na 4 panele:

I. „RYNEK SZTUKI. OCZEKIWANIA WOBEC PRAWA I BIZNESU”.

II. „PROBLEMY LEGISLACJI W KULTURZE”.

III. MEDIA i NOWE MEDIA – CZY MOŻNA TRAKTOWAC JE INACZEJ?”

IV. SAMORZĄDOWE INSTYTUCJE KULTURY W RELACJACH Z SEKTOREM NIEPUBLICZNYM I BIZNESEM”.

Najciekawszym elementem konferencji było ukazanie innowacyjnych rozwiązań Webinar w metodach przeprowadzania szkoleń, wykładów on-line. Prelekcję drogą internetową wygłosiła Marta Eichstaedt, certyfikowany trener szkoleń on-line. Uczestnicy spotkania mogli ją zobaczyć, mimo różnicy 400 km, obserwować prezentację odtwarzaną z dysku jej komputera, a także bez problemu zadawać pytania.

Mimo żywej dyskusji i podzielonych zdań uczestników, każdy z nich przyznał, że kultura, media, prawo i biznes bez wątpienia łączą się ze sobą i są od siebie uzależnione.

- Kultura potrzebuje wsparcia i pieniędzy. A media, prawo i biznes niewątpliwie jej to dają. Jest codziennością, w której funkcjonujemy, dlatego wszyscy powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby każdy z elementów był spójny i nie mógł istnieć bez drugiego – mówił jeden z prelegentów i te słowa można uznać za najlepsze podsumowanie całej konferencji.