Święto Nauki w Bydgoszczy!

Dziś inauguracja Bydgoskiego Festiwalu Nauki. Podczas czterodniowego święta nauki w Bydgoszczy, czeka nas wiele atrakcji.

Bydgoski Festiwal Nauki to wielkie wydarzenie zrzeszające trzy największe uczelnie w Bydgoszczy – Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy i Wyższą Szkołę Gospodarki. Tegoroczna edycja Festiwalu to ponad 500 warsztatów, pokazów, wykładów i konkursów.

Koncert inauguracyjny festiwalu, który uświetni występ Królewskiej Orkiestry Salonowej, odbył się wczoraj - 23 maja w Auli Copernicanum (ul. M. Kopernika 1) o godz. 18.00.

Wykonawcami to członkowie Królewskiej Orkiestry Salonowej - Orchestra Reale Da Sala (soliści: Natalia Walewska - skrzypce, Julia Iwaszkiewicz - sopran, Marcin Pomykała - tenor). W programie m.in.: W.A. Mozart - Alleluja, J. Strauss - fragmenty "Barona cygańskiego", L. Dalla - Caruso, I. Kálmánn - Czardasz z "Księżniczki Czardasza, Duet z op. "Hrabina Marica", J. Gade - Tango "Jalousie", A.L. Webber - "Amigos para siempre".

W dniach 24-26 maja odbędzie się wiele ciekawych warsztatów, wystaw, wykładów z pokazami oraz wycieczek. Imprezy odbywają się w kilku ścieżkach tematycznych, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Szczególnie zapraszamy na: Gjuha shqipe. Albański w pigułce, Zachowania stadionowe w świetle litery prawa, Kulinaria w kinie PRL, W świecie owadów,  Aktywność na rowerze, Orgiami dla każdego, Kurs DJ - naucz się miksować, scratchować i produkować beaty muzyczne! Zapraszamy także najmłodszych uczestników wraz z rodzicami m.in. na warsztaty W kropeczki, paseczki, żółte lub niebieskie... pióra!, Bezpieczny przedszkolak, Twórcze zabawy ruchowe czy KOKO nie boi się sama spać. Warsztaty dla dzieci mających koszmary senne. Osoby, które nie zdążyły się zapisać, mogą wziąć udział w wykładach i warsztatach otwartych: Polityka w muzyce na wybranych przykładach, Zamień odpady na kulturalne wypady, Spotkanie z Braillem - poznaj świat niewidomych Warsztaty tańców ludowych.

Tegoroczny festiwal odbędzie pod hasłem „Z Erasmusem przez Europę”. Podczas cyklu wykładów, warsztatów na temat Erasmusa zainteresowani będą mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat programu.  Uczelnie odwiedzi wielu zagranicznych gości. Planowana jest także m.in. międzynarodowa parada stypendystów Erasmusa, degustacja specjałów kuchni regionalnych i wieczór integracyjny z karaoke w jednym z bydgoskich klubów.

Wszystkie festiwalowe wydarzenia są bezpłatne. Więcej informacji oraz szczegółowy plan imprez można znaleźć na stronie Bydgoskiego Festiwalu Nauki.

Nie zwlekaj, złap bakcyla nauki i weź udział w festiwalu!