Myśleć o Rzymie jak Grek...

Katedra Archeologii i Cywilizacji Starożytnych UKW ma zaszczyt zaprosić na wykład, który wygłosi prof. Marcel Piérart (Universite de Fribourg, Szwajcaria) zatytułowany: „Myśleć o Rzymie jak Grek..., myśleć o Rzymie po grecku”.

Odbędzie się 22 maja (wtorek) 2012 roku, o godzinie 11.30 w Auli Mikotoksyn, budynek F,  ul. J.K. Chodkiewicza 30. Wykład zostanie wygłoszony w języku francuskim z jednoczesnym tłumaczeniem na język polski. Serdecznie zapraszamy.

Marcel Piérart jest profesorem historii starożytnej na Uniwersytecie we Fryburgu w Szwajcarii. Zajmuje się przede wszystkim dziejami starożytnej Grecji, w tym zwłaszcza miasta Argos, w którym prowadził wykopaliska. Jest autorem kilkudziesięciu opracowań, m.in.: Platon et la Cité grecque: théorie et réalité dans la Constitution des "Lois", (Bruxelles 1974), Historia testis :mélanges d'épigraphie, d'histoire ancienne et de philologie offerts ? Tadeusz Zawadzki (Fribourg 1989), Argos :une ville grecque de 6000 ans (Paris 1996), Kulty religijne a hellenizacja rzymskiego Koryntu : "ponowne odkrycie" kultu Palemona na Istmie Korynckim (Poznań 1999).