Studenci UKW spotkali się z Kingą Dunin

26 kwietnia 2012 r. odbyło się spotkanie autorskie z Kingą Dunin. Socjolożka, publicystka, a zarazem pisarka - odwiedziła Bydgoszcz, aby spotkać się ze studentami UKW oraz promować książkę o tytule: Kochaj i rób.

Prowadzący spotkanie dr Filip Pierzchalski, zauważył, że jej książka jest szczerą rozmową dwojga ludzi, można nawet rzec, przyjaciół. Uczestnicy spotkania zaznajomieni zostali z prywatnymi opiniami autorki, na tematy związane m.in. ze znaczeniem feminizmu – w tym parytetu dla kobiet, tolerancji, roli Kościoła w Polsce czy też z jej wizją idealnego państwa. Poglądy Kingi Dunin - dość kontrowersyjne, stanowiły doskonałe podłoże do dyskusji, na czym zależało organizatorom spotkania. Zarówno Kadra Naukowa INP, Koło Naukowe Studentów Politologii jak i przedstawiciele braci studenckiej, dążą bowiem do współpracy z błyskotliwymi umysłami.

Motywacją do organizowania tego typu spotkań jest także fakt, iż lokalne środowisko bydgoskie, odwiedza niewielkie grono znanych gości. Studenci politologii UKW mają nadzieję to zmienić, wychodząc z założenia, że  warto poszerzać swoje horyzonty niezależnie od tego, jakie poglądy reprezentują zapraszani goście.