4,6 mln zł na szkolenia kadry

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego znalazł się wśród zwycięzców konkursu organizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Uczelnia otrzyma 4,6 mln zł na podniesienie komptencji pracowników i wzrost konkurencyjności.

Projekt „Program Rozwoju Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy” został złożony w styczniu 2012 r. w odpowiedzi na konkurs nr 1/POKL/4.1.1/2011 w NCBR. 8 maja znalazł się na 10. miejscu listy rankingowej pozytywnie ocenionych wniosków, zdobywając 126 punktów na etapie oceny merytorycznej. Do realizacji wybrane zostały 33 projekty spośród 188 zgłoszonych.

Głównym celem projektu jest wzrost konkurencyjności UKW poprzez podniesienie kompetencji kadry kierowniczej i wdrożenie 5 modeli zarządzania jakością przyczyniających się do wdrożenia strategii rozwoju UKW, przy zastosowaniu narzędzi IT.

Cel ten zostanie osiągnięty poprzez: organizację studiów podyplomowych dla kadry kierowniczej uczelni, szkoleń dla pozostałych pracowników, wdrożenie nowego modelu zarządzania finansami i majątkiem uczelni, zarządzania jakością, zarządzania pracą uczelni i stworzenie zintegrowanego systemu zarządzania przy wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi IT, dostosowanych do potrzeb Uniwersytetu.

Projekt zakłada objęcie wsparciem 1160 pracowników uczelni, w tym 95 osób stanowiących kadrę kierowniczą. Planowana wartość całkowita projektu: 4.633.082,97 zł. Termin realizacji: 01.09.2012 r. - 31.08.2014 r.