Zapraszamy na przegląd PESTKA

Studenci kulturoznawstwa UKW serdecznie zapraszają do udziału w siódmej edycji Przeglądu Eksperymentalnych Studenckich Tworów Karkołomnie Artystycznych - PESTKA 2012.

PESTKA, czyli Przegląd Eksperymentalnych Studenckich Tworów Karkołomnie Artystycznych, to pomysł, który zrodził się w głowach członków Uczelnianego Klubu Turystów „Róża Wiatrów” w roku 2003, w trakcie wieczorku poetyckiego w kawiarni artystycznej ‘Węgliszek’.

Już 30 marca roku następnego w sali numer 1 Instytutu Filologii Polskiej przy ulicy Jagiellońskiej 11 odbyła się pierwsza edycja przeglądu, która przyciągnęła około 200 widzów, oferując im wówczas skromne prezentacje z zakresu plastyki, muzyki, kabaretu, poezji, prozy.

W tym roku PESTKA rusza na nowo. Po kilku latach przerwy rusza VII edycja przeglądu, która ma na celu propagowanie kultury studenckiej (i nie tylko), a także promocję Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Za wznowienie przeglądu odpowiedzialni są studenci kulturoznawstwa, którzy zrzeszyli się pod nazwą: Kulturalni UKW. Koncert finałowy jest planowany na 21 maja 2012 roku w Bydgoszczy w budynku Instytutu Filologii Polskiej przy ul. Jagiellońskiej 11.

Informacje o historii PESTKI